Polska Izba Firm Szkoleniowych

  

 

Projekt „RESCUE DRON”

Z dużą przyjemnością prezentujemy projekt użycia dronów do ratowania ludzkiego życia poprzez przenoszenie apteczek z AED i pokazaniu CPR-om miejsca wypadku. Rozwiązanie to powstaje dzięki współpracy Centrum BRD z firmą RoboKopter (projektującą produkującą najbardziej zaawansowane drony) oraz współpracy z firmą Schiller (produkującą najmniejsze na świecie AED - ważące 490g).

Wg naszych planów w ciągu 24 miesięcy chcemy wdrożyć w 2-3 gminach w Polsce pilotażowy system pozwalający w przyszłości pokryć swym zasięgiem cały kraj. Zakładamy, że docelowo większość czynności związanych z dolotem drona do miejsca zdarzenia będzie wykonywana w sposób automatyczny.

Podstawowe zalety systemu to:
1. Dostarczenie w ciągu kilu minut AED wraz z apteczką do miejsca wypadku bądź do osoby z NZK,
2. Umożliwienie CPR-owi obserwacji miejsca wypadku – co jest szczególnie istotne przy katastrofach masowych – znalezienie wszystkich osób poszkodowanych,
3. Wprowadzenie „asystenta udzielania pierwszej pomocy” poprzez zamontowanie w zestawie monitora pozwalającego na komunikacje CPR-u z osobami udzielającymi pomocy przedmedycznej.

Drony niosące pierwszą pomoc przestają być tylko wizją przyszłości i powoli stają się rzeczywistością.

Dzięki firmie Servimedia udało się nam zwizualizować projekt i pokazać Państwu działanie pierwszego testowego drona z AED w praktyce.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.


Rescue Drone from SERVIMEDIA on Vimeo.